روانشناسیسبک زندگی

عشق و محبت هدیه ای که همه به آن نیازمندند – سورپرایزی برای همه جول اوستین

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  یادگاری که در این گنبد دوار بماند

کسانی را بیابید که هر روز خوب باشند

جهان ما چگونه خواهد بود، اگر هر یک از ما کسی را پیدا کنیم که هر روز خوب باشد. شهر ما چگونه خواهد بود؟ دفاتر ما چی؟ مدرسه های ما چطور خواهند بود اگر ما آن را اولویتی برای بهتر کردن روز دیگران قرار دهیم؟ پروردگار به ما آموخته :

“هر فرصتی که باید داشته باشیم باید برای بهتر کردن اوضاع دیگران انجام دهیم” .

این بدان معنی است که ما باید در حال مراقبه باشیم. ما باید فعالانه هر روز از خود بپرسیم :

“به چه کسی می توانم امروز برکت دهم؟”

“برای چه کسی می توانم منافعی را انجام دهم؟”

نمی توانید فقط بخندید و صبر کنید تا نیازمندی به سوی شما بیاید. شما باید پیش آن بروید.

گاهی اوقات ما به آسانی می توانیم در دنیای کوچک خود غرق شویم و فقط روی خودمان تمرکز کنیم.

“من برنامه هایم را دارم من برنامه خود را از دست نمیدهم. ”

” من دوست دارم به شما کمک کنم تا با برخی از کارهایی که لازم است انجام شود، اما متاسفم، این فصل فوتبال است. من فقط وقت ندارم”

اما ما برای ایجاد خودخواهی زندگی نمیکنیم . ما برای ایجاد تغییر در زندگی دیگران ایجاد شدیم. جان بنانیان، نویسنده برنامه Progress Of The Pilgrim’s، گفت:

“امروز زندگی نکردی تا زمانی که کاری را برای کسی که نمی تواند لطف شما را جبران کند انجام داده باشید.”

روانشناسی سبک زندگی  جول اوستین
عشق و محبت هدیه ای که همه به آن نیازمندند

ما برای زندگی خودخواهانه زندگی نمی کنیم

دوستان، همه ما در معرض افرادی هستند که به عشق و تشویق ما نیاز دارند. معجزه در لحظه را از دست ندهید بیش از حد خود را گرفتار نکنید تا به نیازهای کسانی که در اطراف شما هستند، حساس نباشید. به کسانی که در اطراف شما هستند توجه کنید، به دوستان، همکاران و بستگان خود توجه کنید. به آنچه آنها می گویند گوش بدید ما نباید فرصت هایی را برای انجام کارهای خوب و برکت دادن به مردم از دست بدهیم .

پروردگار گفته است وقتی به نیازمندی قرض میدهید به من داده اید و خداوند می داند که چگونه به خوبی آن را به شما برگرداند. ممکن است قادر به پرداخت پول دادن نباشید، اما شما می توانید مهر و محبت خود نثار افراد کنید میتوانید با لبخندی کودک یتیمی را شاد کنید میتوانید با گفتن جملاتی بینوایی را سرشار از امید به زندگی کنید و این وامی است که به خدا میدهید و پروردگار وام شما را چند برابر به شما برمیگرداند.

اگر یکی را در تمام طول سال با یک لباس دیدید چرا برای او یک یا دو لباس هدیه نمیگیرید یا به مناسبتی پولی به او داده و بگید این هدیه را بگیر و برای خودت چند دست لباس بخر

بسیاری از شما آخر هفته به رستوران رفته و غذا میخورید چرا با والدین خود که تنها هستند نمیروید رستوران, اینکار پول زیادی نمیخواد ولی زمان و عشق شما را طلب میکند. این کار را کسانی میکنند که همیشه در حال مراقبه و مواظبت از افکار و احساسات خویشند و احساس میکنند که باید متفاوت باشند.

یک داستان درباره یک پسر جوان که در داخل شهر زندگی می کرد شنیده ام. او حدود هشت سال داشت و بسیار فقیر بود. یک روز سرد، او از پنجره یک فروشگاه محلی به یک جفت کفش تنیس نگاه میکرد. همانطور که او لاغر و نحیف ایستاده بود، یک خانم آمد و پرسید:

چه چیزی انقدر برایت جذابه که در این سرما پشت پنجره ایستادی و مشتاقانه نگاه میکنی

پسر جوان با خجالت گفت برای خدا دعا کردم و گفتم میتونی یک جفت کفش تنیس به من بدی

آن خانم بدون فوت وقت آن پسر را داخل فروشگاه برد و پاهای کثیف و سرد و لاغر او را با وقار تمام شست جوراب مارک دار نویی به پایش کرد و گفت سه جفت کفش نو انتخاب کند

پسر نمیتوانست این را باور کند او خیلی هیجان زده بود! او هرگز یک جفت کفش جدید نداشت. او همواره فقط دستهایش را می پوشاند. پس از پرداخت پول برای خرید، زن کفش را به کودک تحویل داد.

او گفت: “از کفشهایتان لذت ببرید.”

پسر با شگفتی به او نگاه کرد. هیچ کس تا به حال چنین علاقه ای به او نداشت.

با اشک هایی که از گونه هایش می گذشت،خیلی جدی و ناباورانه گفت :

“خانم می توانم از شما یک سوال بپرسم؟ آیا شما همسر خدا هستید؟ ”

دوستان عزیز شما هرگز به خدا نزدیک نمیشوید تا زمانیکه بدون توقع ببخشید یا بدون چشم داشتی محبت و لطف و وقت خود را نثار دیگران کنید.

نه فقط در چیزهای بزرگ. یادبگیرید در زندگی هر روز مفید باشید. هنگامی که شما برای گرفتن یک فنجان قهوه در محل کار متوقف می شوید، همکاران خود را به یک فنجان مهمان کنید. هنگامی که در ترافیک در آزادراه هستید، اجازه دهید ماشین  مقابل شما عبور کند. در فروشگاه مواد غذایی، در پارکینگ، در هر مکانی شما میتوانید محبت خود را به نوعی نشان داده و آن را نثار دیگران کنید.

آیا می خواهید یک راه ساده دیگر برای برکت دادن کسی داشته باشید؟ هنگامی که شما در یک رستوران هستید، یک انعام دهنده خوب باشید. وقتی ۳۰ دلار صرف غذا میکنید بیشتر از ۱ دلار انعام بدید.

عشق در اقدامات و افعال ما دیده میشود و دنیا نیازی به شنیدن وعظ و خطابه ما ندارد .جهان نیازمند دیدن است , دیدن کارها و اقدامات ما

روانشناسی سبک زندگی  جول اوستین
عشق و محبت هدیه ای که همه به آن نیازمندند

عشق در عمل دیده میشود

یاد بگیرید که وقت خود ، پول خود یا یک کلمه هدیه دهید. وقتی عشق را نشان می دهید، خدا را به جهان نشان می دهید. و اگر چیزی دریافت نکنید، نگران نباشید. وقتی به کسی در ترافیک اجازه عبور می دهید، ممکن است فرد دیگری همان کار را در مورد شما انجام دهد. هنگامی که شما به کسی پولی بدهید و در قلب خود احساس خوبی داشتید، ممکن است هرگز آن شخص را نبینید، اما بگذارید به شما اطمینان بدهم که خدا سوابق را نگه می دارد.

او هر زمانی که برای کسی خوب باشید، دیده می شود. او هر کلمه تشویق کنندهای را که گفته اید شنیده است. خداوند همه زمانها را که شما به کسی کمک کرده اید دیده است حتی اگر از آن شخص کلمه تشکری هم نشنیده باشید. خداوند می گوید زمانی که شما چیزهایی را به صورت مخفی انجام می دهید، زمانی که شما چیزهایی را بدون توقع نثار میکنید، زمانی که هیچ کس به شما از شما شکایت نمی کند، خدا آن را می بیند و حتی پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد.

این یکی از چیزهایی است که باعث ایجاد یک موهبت بزرگ می شود و همه می دانند . برای کسی کاری انجام دهید و به هیچ کس راجع به آن حرف نزنید. در رستوران، شام یک نفر را بخرید و ناشناس باقی بمانید. آشپزخانه را در دفتر خود تمیز کنید و به کسی نگویید که این کار را انجام دادید. هنگامی که شما چیزهایی را به صورت مخفی انجام می دهید و هیچ توقع پاداشی ندارید، شما بذری برای انجام کارهای عالی در زندگی خود کاشته اید.

و به یاد داشته باشید، عشق واقعی همیشه با اقدامات و اعمال ما نشان داده می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =

بستن