روانشناسیسبک زندگی

عشق ورزیدن بدون قید و شرط – جول اوستین و صحبت های وی در این ارتباط

تا زمانیکه رود عشق در درونتان جریان پیدا نکرده است، خود را کامل نپندارید

بودا

داستانی شنیدم راجع به خانمی که از شوهرش پرسید ” عزیزم آیا واقعاً مرا دوست داری ؟”

همسرش خیلی عجیب به او نگاهی کرد و گفت ” چرا این سوال را میپرسی؟ وقتی بیست و پنج سال پیش ازدواج کردیم گفتم که دوستت دارم و اگر این احساس تغییر میکرد حتماً به تو میگفتم”

این مرد نمیدانست که این احساس باید رشد کند, ما نمیتوانیم مانند ماشین که سرعت آن را به صورت ثابت در حالت کروز کنترل قرار میدهیم با عشق رفتار کنیم و فکر کنیم همواره ثابت باقی میماند. همانطور که مردم رشد میکنند و زندگی آنها تغییر میکند ما هم باید احساس خود را با این تغییرات تطبیق دهیم. وقتی بچه هایم کوچک بودند من عاشق آنها بودم , غذا در دهانشان میگذاشتم و آنها ادا در میآوردند به آنها دارو میدادم و آنها ادا در میآوردند, ولی اکنون آنها بزرگ شدند و رشد کردند و عشق من به آنها به تناسب رشد آنها رشد پیدا کرده و با شرایط آنها منطبق گردیده با تغییر آنها من باید نحوه ابراز احساس خود به آنها را تغییر دهم که بتوانم زندگی و روابط خود را غنی سازم.

عشق ما باید دارای حکمت بوده و فراتر از سطح باشد باید هوشمند و متفکر باشد, عشق روابط ایجاد میکند, خدمت میکند و میدهد آنچه را که مورد نیاز است و باید بدهد.

اینکه چگونه عشق خود را نشان میدهید تاثیر چشمگیری بر زندگی شما دارد.امیدوارم به من بپیوندید و هر روز این دعا را بخوانید.

خداوندا باشد که عشق تو در عمق و بینش و دانش و حکمت ما بیشتر و بیشتر شود.

جول اوستین

در ویدئو های زیر جول اوستین درباره عشق ورزیدن بدون قید و شرط صحبت میکند. اینکه مهربانی و محبت شما برخاسته از دلیل و علتی نبوده و عاری از قضاوت باشد.

به دلیل طولانی بودن، ویدئو به چند قسمت تقسیم شده است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

بستن