روانشناسیسبک زندگی

روانشناسی تغییر

روانشناسی تغییر
روانشناسی سبک زندگی  دکتر صاحبی

معرفی:

«دکترعلی صاحبی» به سال ۱۳۴۳ در گرگان متولد شد. دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران گذراند. در سال ۱۳۷۵ در رشته ی روان‌شناسی بالینی از دانشگاه “نیوساوت‏ ولز” سیدنی درجه ی دکتری گرفت و در ۱۳۷۷ به دریافت درجه ی فوق دکترا در اختلالات وسواس از کلینیک اختلالات اضطرابی دانشگاه سیدنی نایل آمد.
دوره‌های رسمی «شناخت‌درمانی» را زیر نظر “آلبرت آلیس” گذراند و گواهی رسمی «طرح‌واره درمانی» را از “جفری یانگ” گرفت.
مدت هشت سال به عنوان استاد روان‌شناسی بالینی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت کرد.
در سال ۲۰۰۶ به جنبش روان‌شناسی مثبت‌نگر تئوری انتخاب و مؤسسه ی واقعیت‌درمانی “ویلیام گلاسر” پیوست. اکنون به عنوان مربی ارشد و عضو هیئت علمی مؤسسه فعالیت می‌نماید.
در سال ۲۰۰۸ با دریافت مجوز رسمی از دکتر “ویلیام گلاسر”، مرکز آموزش واقعیت‌درمانی ایران را بنیانگذاری کرد.

از ایشان تا کنون چهل جلد کتاب و چهارده CD آموزشی و چندین DVD صوتی/ تصویری و بیش از ۳۵ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی منتشر شده است.

توضیحات:

شاید بتوان گفت که تقریباً تمامی افراد در زمان هایی در زندگی خود چه به صورت آموخته شده و چه به صورت غریزی، به سوی یکسری از رفتارهای خود تخریبگر گرایش داشته و دارند. بسیار اتفاق می افتد که برخی از ما به خاطر رفتارهای کوچکی که از دیگران سر می زند، بعضاً بسیار عصبانی و خشمگین می شویم. یا کسانی وجود دارند که به خاطر آنچه در گذشته شان اتفاق افتاده احساس گناهکاری می کنند یا کسانی که به خاطر آنچه که فکر می کنند باید انجام می دادند، ولی انجام نداده اند، ممکن است که احساس حسرت و شکست و گناهکاری کنند. بنابراین بسیاری از ما به خاطر ضعف ها، شکست ها و عدم موفقیت هایمان بعضاً پیش میاد که خودمان یا افرادی که در زندگی مان با آنها در ارتباط بوده و هستیم را دائماً مورد سرزنش و انتقاد قرار می دهیم. این نوع گرایشات و احساسات منفی ناشی از آن که مکرراً در زندگی ما رخ می دهد، شانس دستیابی به اهداف زندگی و لذت بردن از زندگی را کاهش می دهد.
این برنامه (فایل های صوتی) در واقع به این منظور آماده شده تا فنون و مهارت های ایجاد تغییر در رفتارهای نامطلوب که وابسته به احساسات و آنها نیز وابسته به نحوه ی تفکرات ماست را به شما نشان بدهد.
قطعاً دستورالعمل ها و آموزش های روانشناسان، جادو و جنبل نیست و برای تغییر ما هیچ کس دیگری نمی تواند دست به تغییر و یا به تعبیر بهتر دست به معجزه بزند. تنها کاری که برای تغییر هر کسی روانشناسان، روانپزشکان و مشاوران می توانند انجام بدهند ارایه ی یک سلسله اطلاعات درست و کاربردی است. اطلاعات و فنون و تکنیک هایی که در این برنامه بیان می شود مبتنی بر پژوهش ها و تحقیقات علمی و تحلیل های دانشمندان عالی مقام علوم رفتاری است.
ممکن است در بین شما کسانی باشند که از قبل تکلیف خودشان را با هر نوع برنامه ی آموزشی روانشناسی به نفع خودشان یکسره کرده باشند و یا ممکن است که هر کدام از شما فکر کنید که این فنون به کار شما نمی آید و یا حداقل در مورد شما بی فایده است. خواهش من از شما این است که کمی صبر پیشه کنید و با شکاکیت تمام با یک دیدگاه کاملاً علمی برای مدتی کوتاه این تکنیک ها را تمرین کنید. شاید دیدگاه شما نیز مانند بسیاری دیگر تغییر کرد و برای شما این فنون سودمند واقع شد.

روانشناسی تغییر ۱

روانشناسی تغییر ۲

روانشناسی تغییر ۳

روانشناسی تغییر ۴

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

بستن