دانستنیهاسبک زندگی

دعا , معنی و مفهوم و چگونگی دعا کردن

دعا یعنی نور

از آنجا که حضور فیزیکی انسان در این جهان وابسته به سطح نوسانات و ارتعاشات انرژیک اوست، برای تداوم حیات می بایست ارتعاشات روح او که از طریق ذهن و مغز جاری می شوند، با ارتعاشات جهان مادی هم فرکانس بوده تا تداوم حضور جسمانی او میسر گردد.

(دعا نور است و نور حالتی یکتا و یگانه دارد. هر گاه بتوانی کلام خود را به طریقی یکتا نورانی کنی، کلام تو دعا می شود و این نمی شود مگر آن که کلام از سرچشمه نور که ذات الهی است مدد یابد)

از دیدگاه باطنی، دعای حقیقی با اصل (دعا، نور است) برابری می کند. در قرآن کریم نیز آمده است: (خداوند نور آسمان ها و زمین است.) از آنجا که نور حالتی یکتا و یگانه دارد، هرگاه بخواهیم کلام خود را به دعا تبدیل کنیم، می بایست آن را از نظر ارتعاشی، سرعتی و سطح فرکانس، به نور نزدیک نماییم که درآن صورت خود در معرض بارش های نور الهی واقع شده و موفق به تجربه حضور زنده خداوند خواهیم شد.

از آنجا که حضور فیزیکی انسان در این جهان وابسته به سطح نوسانات و ارتعاشات انرژیک اوست، برای تداوم حیات می بایست ارتعاشات روح او که از طریق ذهن و مغز جاری می شوند، با ارتعاشات جهان مادی هم فرکانس بوده تا تداوم حضور جسمانی او میسر گردد. از طرفی با کاهش ارتعاشات لطیف الکترو مغناطیسی روح و تنزل به سطوح غلیظ تر از میزان انرژی باطنی و هماهنگی ذهن انسان با ذهن کیهانی کاسته شده، حساسیت گیرنده های فراحسی او به شدت تقلیل یافته و بعضا امکان برقراری ارتباط با خداوند در او تضعیف می شود. در نتیجه امکان دعا و فرستادن خواسته به نواحی روح خلاقه و تحقق آن نیز با کندی و عدم موفقیت مواجه می شود. اما آیا امکان تبدیل کلام (صوت) به نور وجود دارد؟

امواج صوتی (امواج مکانیکی) و امواج الکترومغناطیسی (امواج نوری) هر دو دارای ماهیتی انرژیایی و منتشر شونده هستند و انرژی ها (درعلم فیزیک) قابلیت تبدیل شدن به یکدیگر را دارند. بنابراین می توان امواج صوتی را به نور و بالعکس تبدیل نمود. هر چند که پس از این تبدیل، هر یک کیفیت های متفاوت از هم داشته باشند.

در حالت دیگر می توان با افزایش دامنه یا نوسانات صوتی، دامنه برد آن ها را افزایش داده تا در فواصل دورتری انتشار یابند، مانند امواج رادیویی اف.ام. برای این منظور، اصطلاحا امواج صوتی و اطلاعات آن را بر امواج الکترومغناطیسی (نوری) سوار کرده و منتشر می سازند. قرینه این نوع ارسال در دعا را می توان به توسل جستن یا حلقه زدن به افراد مستجاب الدعوه کسانی که از قدرت کلام بالایی برخوردارند و می توانند کلام خود را به کلام نورانی تبدیل کنند و هر خواسته ای را محقق سازند تشبیه نمود. در این روند، شخص دعا کننده از طریق واسطه ها، صدای خود را به گوش خداوند می رساند.

دانستنیها سبک زندگی  روانشناسی

در صورت اول، شخص از خیرگی و تسلیم بالایی برخوردار و مقاومت او بسیار ناچیز است. و در صورت دوم، مقاومت ها و آشفتگی های ذهنی شخص دعا کننده هنوز به حداقل مطلوب خود نرسیده است. ذکر،دعا، نذر و قربانی از ابزار باطنی انسان برای کاهش مقاومت ها و افزایش و هماهنگی در ارتباط الهی به شمار می روند.

با استمرار در تکرار (و ذکر) نام های راهگشای خداوند، ارتعاشات ذهنی روحی شخص تغییر یافته و با ارتعاشات و اراده الهی هماهنگ تر شده و باعث جذب رحمت و فیض الهی می شود. در نذر و قربانی، و به خصوص در قربانی، از میزان مقاومت های منفی و زنگارهای روحی مانند انواع خواسته های نفسانی و منیت ها کاسته می شود و از این طریق شخص به مرز تسلیم نزدیک تر می گردد.

هر چه او به مرز تسلیم نزدیک تر و در آن استقرار بیشتری یابد، به قابلیت و امکان تبدیل کلام وی به نور افزوده می شود.

تسلیم، شاه کلید اصلی در دعا و تبدیل کننده صوت به نور است که همانند نقطه مقاومت صفر در قوانین فیزیکی عمل می کند و قادر است تا شخص دعا کننده را به یک هادی ابررسانا مبدل سازد و باعث القای جریانات نور و صوت الهی به اوگردد. دعا زبان بی مرز و بی ترجمان روح است و در تمام اعصار، یکی از بنیاد ی ترین و مستقیم ترین راه های تماس با خداوند بوده و هست. دعا بی مرز است زیرا ما در اقیانوسی از ارتعاشات به هم تنیده انرژی زندگی می کنیم و ارتباط ما با کل هستی ارتباطی یکپارچه و پیوسته است و از این رو حوزه عملکرد آن حتی در ورای جغرافیای کیهانی است و توسط فضا، زمان و مکان محدود نمی شود.

دعا بی نیاز از ترجمان است زیرا مخاطب آن بی نیاز از هر ساختار زبانی و فرهنگی است و از این لحاظ بهترین و کار آمدترین کلید گشودن درهای روح ما به سوی خداوند است.

فقط کافی است بیاموزیم، یا دقیق تر بگوییم به خاطر بیاوریم که چگونه با <یکی> و نیروی <یکی> که منبع انرژی لایزال و ابدی تمام کائنات مشهود و غیر مشهود است، ارتباط بگیریم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

بستن