آموزشکتابخوانی

ثروتمندترین مرد بابل The Richest Man in Babylon بخش سوم

ثروتمندترین مرد بابل ,  کتابی است جذاب , خواندنی و حاوی راهنماییهای عملی و ارزشمندی است که می تواند به رفع کمبودها و مشکلات مالی کمک کند.

ثروتمندترین مرد بابل

The Richest Man in Babylon

نوشته : جورج . اس .کلاسون

ترجمه : مهدی مجرد زاده کرمانی

 

پرداختن به موضوع موفقیت در زندگی , خصوصا در زمینه مالی و اقتصاد فردی

هفت راه برای رفع مشکلات مالی

چگونه است که عده معدودی می توانند همه طلاها را  تصاحب کنند ؟

به آن جهت که راه کار را می دانند .

به پر کردن کیسه خود آغاز کنید

  • به پر کردن کیسه خوداغاز کنید —- از هر ده سکه ای که وارد کیسه شما می شود ، فقط نه سکه را خرج کنید ، آن کیسه بلافاصله ضخامت بیشتری پیدا می کند و هنگامی که آن را در دست می گیرید ، از سنگینی آن لذت می برید و رضایت روحی پیدا می کنید .

مخارج خود را تنظیم کنید

  • مخارج خود را تنظیم کنید . —- چیزی را که هزینه ای ضروری می نامیم ثابت و مشخص نیست ، بلکه با افزایش درآمد ، دائما رشد می کند ، تا اینکه مساوی درآمدمان شود ، مگر اینکه جلوی آنرا بگیریم —– بودجه برای آن است که مهمترین خواسته های خودرابشناسی و آنها را از شر هوسهای آنی و زود گذر حفظ کنی .— مطابق بودجه خود خرج کنید تا پول کافی برای تامین نیازهای ضروری و لذلیذ و خواسته های ارزشمند خود داشته باشید ، بدون آنکه مجبور شوید بیش از نه دهم درآمد خود خرج کنید .

اندوخته خود را چند برابر کنید

  • اندوخته خودرا چند برابر کنید — چاره ای بیندیشید تا انوخته شما ، به خدمت شما درآید و رشد بیشتری داشته باشد . درآمد این اندوخته است که ما را ثروتمند می کند .ثروت انسان سکه هائی نیست که در کیسه دارد ، بلکه میزان درآمد او وآن جریان مدام طلایی است که به کیسه او می ریزد  و باعث می شود که آن کیسه همیشه پر باشد .اگر درامد قابل توجهی داشته باشیم ، طلا به سرعت افزایش می یابد ، پس سومین را بهبود وضع مالی آن است که : هر یک از سکه های موجودی خودرا به کار اندازید تا تولید مثل کند .

از گنجینه خود حفاظت کنید

  • از گنجینه خود حفاظت کنید —— اولین اصل سرمایه گذاری این است که باید اصل سرمایه محفوظ بماند .—-ریسک زیاد، موجب زیان است . پس ، پیش از اینکه گنجینه خود را از دست بدهید ، درست مطالعه کنید و جلو خطرات احتمالی را بگیرید . —- سرمایه خودرا در برابر خطرات احتمالی محافظت کنید و برای این منظور فقط در کاری سرمایه گذاری کنید که اصل سرمایه تان محفوظ بماند و در صورت نیاز بتوانید آن را خارج کنید و در ضمن سود عادلانه ای هم ببرید . با افراد دانا مشورت کنید .

سرمایه گذاری در زمینه مسکن

  • سرمایه گذاری در زمینه مسکن —–قلب مرد ، شاد می شود از این که انجیر درخت خانه خود یا انگور را از تاک متعلق به خود بچیند و بخورد ، صاحب خانه خود باشد و به نگهداری ان افتخار کند ، اطمینان قلب پیدا کند و با جدیت بیشتری برای بهبود زندگانی خود تلاش کند . به این جهت ، توصیه می کنم که هر کسی ، سرپناهی برای خود و خانواده اش داشته باشد .—نعمت به مردی که صاحب خانه خویش است رو خواهد کرد .—- خانه ای از خود داشته باشید .

تامین آتیه

  • تامین آتیه —-شایسته است که انسان درامد مناسبی را برای روزهای آتی خویش تدارک ببیند و به فکر روزهای پیری خود باشد و برای تامین آتیه و راحتی خانواده خود نیز چاره ای بیندیشد ، چرا که همیشه در میان آنان نخواهد بود . بدیهی است که هیچ کس نباید از بیمه کردن خود و تامین اتیه برای ایام پیری خودداری کند ، ولو اینکه شغل و سرمایه گذاریهای او پر درامد باشند .برای دوران پیری خود وهمچنین تامین آتیه خانواده خویش ، پیشاپیش تدبیری بیندیشید .

توانائی خود را برای کسب در آمد افزایش دهید .

ما باید خواهان پیشرفت باشیم ، و این میل باید در ما نیرومند و قاطع باشد .

راه اندوختن ثروت چنین است که ابتدا مبالغ کمی را بخواهیم و پس از ان که شیوه کار را آموختیم ,

مبالغ بیشتری را طلب کنیم و کم کم قابلیتهای خود را افزون سازیم .

به تدریج که انسان در شغل خود به کمال نزدیکتر می شود ، توانائی او برای کسب درآمد نیز افزایش می یابد .

کسی که در پی افزایش معلومات خویش است ، به حق که باید پاداش بگیرد .

تواناییهای خود را پرورش دهید ، مطالعه کنید و بر عقل و دانائی خود بیافزایید ،

مهارتهای خود را افزایش دهید و به شخصیت خود احترام بگذارید .

 

میزان سودمندی کتاب – کتاب تنها وسیله ای برای سرگرمی نیست

عظمت ما به عنوان یک ملت ، بستگی به وضعیت مالی هر یک از ما ، بعنوان فرد ، دارد

 

سانیبا : همیشه , همه جا , برای همه

ادامه در بخش چهارم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =

بستن