بوششرکتهای بزرگموفقیت و کارآفرینی

بوش

بوش شرکتهای بزرگ موفقیت و کارآفرینی  تکنیک های موفقیت                                                                                                                            بوش شرکتهای بزرگ موفقیت و کارآفرینی  تکنیک های موفقیت

شرکت بوش یک شرکت تکنولوژی آلمانی است که در شهر اشتوتگارت واقع شده و بزرگترین عرضه کننده قطعات اتومبیل بوده و تقریبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.

رابرت بوش در سال ۱۸۶۱ دیده به جهان گشود و در سن ۲۵ سالگی کارگاه مهندسی ماشین‌آلات سبک و مهندسی برق خود را به همراه دو نفر دیگر بنا نمود. خدماتی که در کارگاه او ارائه می‌شد، عبارت بود از: تعمیر دستگاه‌های تلفن، لوازم عکاسی، دستگاه‌های ماشین تحریر و ماشین آلات دیگر.
بوش شرکتهای بزرگ موفقیت و کارآفرینی  تکنیک های موفقیت
این شرکت در سال ۱۹۰۲ شمع ماشین بوش را ثبت اختراع کرد و در مدت زمان نسبتا‌ کوتاهی، کارگاه مبدل به شرکت بین‌المللی موفقی شد. اساس توسعه و گسترش آن با وجود سادگی بر اختراعاتی ابتکاری همانند احتراق مغناطیسی برای موتورهای درون سوز بنا شده بود.

در سال ۱۹۰۹ ارائه اولین محصولات خارجی در‌ایالات متحده آمریکا آغاز شد و شرکت بوش در سال ۱۹۱۳ اولین تولید کننده ماشین با سیستم برقی کامل بود. ماشین اصلاح، در سال ۱۹۲۸ به عنوان اولین ابزارآلات برقی بوش وارد بازار شد و سبب اختراع موارد دیگری نیز گردید.

شرکت بوش با چشم‌انداز رشد و توسعه درازمدت همراه با سودآوری برای مشتریان، سهامداران و همکاران، بر‌این عقیده استوار بود که اولین و مناسب‌ترین انتخاب بر مبنای نیاز بازار مشخص می‌شود.
بوش شرکتهای بزرگ موفقیت و کارآفرینی  تکنیک های موفقیت
بوش که در سال ۱۹۳۳ با یخچال خود، طلایه دار خط تولید وسایل خانگی جدید بود، اولین دریل برقی را در سال ۱۹۳۲ و اره عمودبر را در سال ۱۹۴۶ وارد بازار کرد. ‌این اختراعات پایه و اساس طیف گسترده‌ای از ابزارها و لوازم برای انواع کاربردهای ماشینی را فراهم ساخت، در حالی که راه حل‌هایی کامل و جامع برای صنعت، تجارت و بازار لوازم خانگی و نیمه صنعتی‌ایجاد کرد.

مسوولیت جمعی، فعالیت‌های بهداشتی و ‌ایجاد درک و تفاهم بین‌المللی بخشی از فلسفه رابرت بوش بوده است، سنتی که بعدها موسسه خیریه رابرت بوش مسوولیت آن را برعهده گرفت. در سال ۱۹۳۶ بیمارستان رابرت بوش به عنوان یک سازمان خیریه افتتاح شد.

ارزش‌های شرکت بوش، عمل کردن به صورت جهانی و احترام به تنوع نیازهای مشتریان در مناطق مختلف جهان بود و گسترش فرهنگ اعتماد، حمایت از کارگشایی و پیش‌قدم بودن، سرمایه‌گذاری بر توانایی‌های نهفته در فرهنگ‌های گوناگون برای جهانی کردن تفکر و عملکرد و توجه بر بهبود مستمر و اقدام به موقع، ازجمله ارزش‌های‌ این شرکت در راه‌جهانی شدن بود.
بوش شرکتهای بزرگ موفقیت و کارآفرینی  تکنیک های موفقیت
در سال ۱۹۵۲ لوازم آشپزخانه، لوازم خانگی و نیمه صنعتی و لوازم هیدرولیک بر طیف محصولات اضافه شد و عایق‌های حفاظتی به منظور فراهم‌سازی حداکثر ‌ایمنی برای کاربر یا مصرف‌کننده معرفی گردید.

دو سال بعد، مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان‌های جدیدی در استرالیا، برزیل و هندوستان فراهم شده و در سال ۱۹۶۵ لوازم آشپزخانه بوش برای فروش فوق‌العاده گذاشته شد و در سال بعد طیف ابزارهای برقی به بازار لوازم خانگی و نیمه صنعتی راه پیدا کرد.

مدیران‌این شرکت عقیده داشتند، ما در سازمانی مشغول به کار هستیم که برای کارکنان خود ارزش بالایی قائل است. کار ما توام با چالش، قدرشناسی و لذت بوده و ما در جست‌وجوی کار تیمی‌ و‌ ایده‌های نو هستیم و برای آن ارزش قائلیم و از آن پشتیبانی می‌کنیم. نام تجاری ما معادل تعهد به کیفیت، خدمات و نوآوری در درازمدت است.

در سال ۱۹۷۸ بوش سیستم ABS. برای ماشین به صورت مشترک با صنعت ماشین سازی‌ایجاد کرد. نخستین دریل چکشی چرخشی دو کیلو گرمی ‌در سال ۱۹۸۱ توسط بوش تولید شد و چهار سال بعد، اولین اره برقی همه کاره جهان را معرفی کرد. اولین سمباده لرزان نیز در سال ۱۹۸۸ تولید گردید. یک سال بعد تولید ابزارهای برقی شامل چکش و سنگ زاویه‌ای در کارخانه «سبنیتز» در ساکسونی شروع شد.

بوش در سال ۱۹۹۰ دریل‌های چکشی و تخریب کن پنج شیاره را تولید کرد و ۲ سال بعد، اولین دریل ضربه‌ای هوشمند را اختراع نمود و شرکت‌های بازاریابی در چندین کشور اروپای شرقی (لهستان، لاتویا، مجارستان و اوکراین) تاسیس کرد.

خریداری کارخانه‌های اسکیل، درمل و آتکو زوالکاست از جمله کارهای بوش در قرن اخیر بوده است و شرکت رابرت بوش امروزه با وفاداری نسبت به شعار موسس بوش، «بهتر است پول خود را از دست بدهیم تا اعتماد و اطمینانی که مشتری به ما می‌کند را از کف دهیم»، هنوز از اصل ارائه کیفیت برتر پیروی می‌کند. این شرکت در سطحی جهانی، در زمینه صنعت ابزار آلات برقی منشاء اثر بوده و با داشتن حضوری مستمر و موفق، بیش از ۲۷۰ هزار کارمند در سراسر جهان داشته و در سال گذشته میلادی درآمدی بالغ بر ۳۸ میلیارد یورو به دست آورده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

بستن