سبک زندگیکودک

ایده‌ای جالب برای اتاق کودک با رویکرد آموزشی

آیا دوست دارید که اتاق کودک تان را به فضایی جذاب از جهانی که در آن زندگی می‌کند تبدیل کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، راه حل آن بسیار ساده و کم‌هزینه است. شما می‌توانید به راحتی کودک را به کشف جهان پیرامون و آگاهی درباره سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کند، ترغیب و تشویق کنید و بدون آنکه او را از لحاظ آموزشی تحت فشار قرار دهید، اطلاعات مفیدی را در ناخودآگاه کودک ثبت و ضبط نمایید. کافیست که یکی از دیوارهای اتاق کودک یا بخشی از یک دیوار را به تصویری بزرگ و رنگی از نقشه جهان اختصاص دهید.

برای این منظور، ابتدا به بررسی دیوارهای اتاق کودک بپردازید و دیواری را انتخاب کنید که از بهترین موقعیت برخوردار باشد. بسیاری از والدین ناحیه اطراف میز تحریر را مناسب می‌دانند، چرا که کودک در هنگام انجام تکالیف درسی با دقت بیشتری به نقشه نگاه می‌کند و حتی می‌تواند از آن بهره ببرد. اما نوجوانان ترجیح می‌دهند که نقشه را در نزدیکی تخت خود داشته باشند، برای آنکه عمل رویاپردازی آنها را به هنگام خواب تسهیل و تقویت می‌کند.

پس از تعیین موقعیت نصب نقشه، مطمئن شوید که نقشه روی کاغذهای مناسب و با کیفیت بالا چاپ شده باشد و در صورت لزوم از پوشش پلاستیکی شفاف برای حفاظت از آن استفاده کنید. همچنین به این نکته توجه کنید که منطقه تحت پوشش نقشه، از روشنایی کامل برخوردار بوده و جزئیات آن به خوبی نمایان و در دسترس باشند. همچنین کره زمین آموزشی را فراموش نکنید. کره‌های آموزشی، ذهن کودک را برای درک موقیعت جهان آماده می‌کند و زمانی که آنها، مطالعه فیزیک و گرانش را در مدرسه شروع کنند، این علوم را بهتر فرا می‌گیرند.

از دیدگاه طراحی داخلی، معمولا توصیه می‌شود که از ایجاد فضاهای شلوغ پرهیز شود تا حس نظم و تناسب در فضا از بین نرود. بنابراین دیوارهای سفید و بخش‌های روشن از مبلمان اتاق را به نقشه اختصاص دهید تا توجه و تمرکز روی آن بیشتر شود. مطمئن باشید که این موضوع آنقدر برای کودک جذاب، سرگرم‌کننده و آموزنده خواهد بود که حتی نخواهید فهیمد چه زمانی آنها پایتخت‌های مهم جهان را یاد گرفته‌اند.

در تصاویر زیر، نمونه‌هایی از طراحی داخلی اتاق کودک، با این رویکرد جالب و آموزشی ارائه می‌شود.

منبع : kahlek.ir

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

بستن